Česky

tousek TPS 20

nově definovaná spolehlivost a bezpečnost

Vaše výhody přehledně:

 • síla a výdrž pro náročné použití
 • převodovka z tvrzené oceli pro nejvyšší spolehlivost
 • integrovaná Plug&Play programovatelná řídící jednotka pro nejvyšší komfort obsluhy
 • inteligentní senzor pro maximum bezpečí a pohodlí
 • samostavitelné koncové polohy bez koncových spínačů pro jednodušší montáž
 • přímé napojení čtyř 8,2kΩ kontaktních lišt pro větší finanční výhodnost
 • automatický reverzní systém ARS pro maximum bezpečí
 • ochrana osob díky sledování zadního rámu brány
 • promyšlené nouzové odblokování
 • sériově dodávaný jemný rozjezd a dojezd pro plynulý provoz brány
 • mechanická brzda pro bezpečné zastavení brány
 • permanentní aktivní řízení síly s Boost funkcí
 • různé kryty určené pro nejrůznější použití

schiebetorantriebe_tps20_antriebe


tps kl 01

Síla a výdrž pro náročné použití

Pohon TPS 20 je třída sám o sobě. Bez problémů rozpohybuje i nejtěžší brány o váze až 2000 kg. K tomu je pohon dimenzován pro intenzivní použití (80% ED). Tak mohou být automatizovány i velmi frekventované úseky.


schranke kl 01

Převodovka z tvrzené oceli pro nejvyšší spolehlivost

Uvnitř TPS 20 se nachází masivní převodovka z tvrzeneé oceli. Nadto používáme výhradně značkový jakostní olej, aby bylo i při nejnižších teplotách zajištěno dostatečné mazání. Výsledkem je zvýšená spolehlivost a delší životnost.


steuerung de kl

Integrovaná Plug&Play programovatelná řídící jednotka pro nejvyšší komfort obsluhy

I řídící jednotka u TPS 20 odpovídá nejnovější. Hlavní pozornost je u naších řídících jednotek věnována jednoduchému nastavení všech funkčních činností. Pomocí čtyř tlačítek, velkého dvouřádkového osvětleného LC-displeje a v českojazyčném textovém menu může být vše velmi pohodlně a s časovou úsporou naprogramováno. Všechny funkce, jako impulsní/ automatický provoz, částečné otevření, měkký dojezd, atd. se dají jednoduše nastavit.

Chcete více informcí k naším řídícím jednotkám? Přečtěte si zde více!pull t kl 02

Inteligentní senzor pro maximum bezpečí a pohodlí

Další zvláštností je nově vyvinutý senzor otáček. Dokáže přijmout neuvěřitelných 6.200 impulzů za sekundu. Díky tomuto senzoru může pohon TPS 20 aktivně řídit pohyb a sílu, která zůstává stále stejná i při změně otáček. Současně byly dále zvýšeny bezpečnostní standarty, pro které je Tousek již tak znám. Samozřejmostí tak je, že série TPS 20 splňuje normu EN13241-1.


pull t kl 07

Samostavitelné koncové polohy bez koncových spínačů pro jednodušší montáž

Pohon TPS 20 si v průběhu instalace sa­mo­činně nastaví koncové polohy. Dodatečně se mohou tyto polohy programově doladit a přizpůsobit vlastním požadavkům. Odpa­dají tak běžné mechanické koncové spí­nače, které mohou v zimě zamrznout.


tps kl 02

Přímé napojení čtyř 8,2kΩ kontaktních lišt pro větší finanční výhodnost

Tak jako u všech tousek pohonů nestojí nejvyšší bezpečnost a rozumné náklady v žádném protikladu. Jako světově první pohon umí TPS 20 kontrolovat čtyři odporové kontaktní lišty na sobě nezávisle. Nečekané finanční náklady na dodatečnou vyhodnocovací elektroniku mohou být definitivně vyloučeny. Také mnohdy nepříjemná kabeláž patří minulosti.


pull t kl 11

Automatický reverzní systém ARS pro maximum bezpečí

Díky integrovanému senzoru počtu otáček je pohon vybaven automatickým revers systémem ARS. Pokud brána narazí na překážku, TPS zastavuje a obrací okamžitě pohyb. Vysoký stupeň bezpečnosti.


tps kl 03

Nouzové odblokování s elektronickým rozeznáváním

Aby nebylo možné rozjetí brány s vloženým klíčkem, a tím pádem je vyloučeno nebezpečí zranění.


feder

Sériově dodávaný jemný dojezd a rozjezd pro plynulý provoz brány

Pohon TPS zasta­vuje v obou směrech redukovanou rychlostí. Vedle harmonického pohybu, je také šetřena mechanika pohonu a brány. Mimo to je také snížen hluk při dorazu brány.


tps kl 04

Mechanická brzda pro bezpečné zastavení brány

Pouze s mechanickou brzdou je jisté zastavení brány i při výpadku proudu. Dodatečně je tím zajištěno bezpečnější uzavření brány.


pull t kl 08

Nepřetržitá regulace síly pro bezproblémový provoz

Při každém pohybu řídí pohon TPS aktivně k tomuto pohybu potřebnou sílu. Tím je jedno jestli v letních nebo zimních měsících, bezproblémový provoz je vždy zaručen. Nadto šetří adaptivní řízení síly pohonný systém, protože je vždy vynaloženo pouze tolik síly, kolik je skutečně zapotřebí. Dodatečně může Boost-funkce při rozjezdu vyvinout zvýšený točivý moment a to až o 50%.


Různé kryty určené pro nejrůznější použití

Stojící volně, jako sloupek pohonu, nebo v mohutném krytu – s mnoha variantami krytu pohonu TPS 20 mohoubýt splněna všechna přání. U TPS 20N je u pohonu a sloupku již hotová kabeláž a společně jsou imístěny do robustního sloupku z oceli. Säule aus verzinktem Stahl untergebracht. TPS 20 PRO má dodatečně kryt z hliníku. Díky promyšlené konstrukci mohou být v obou případech přidány ještě další komponenty. Tím se i u komplexních případů použití nikdy neztrácí přehled.


Ochrana osob díky sledování zadního rámu brány

Pro citlivý zadní prostor brány disponuje TPS 20 dalším zapojovacím vstupem pro infrazávoru. Tak může být - nezávisle na kontaktní liště - tento nebezpečný prostor při otevírání brány dodatečně zajištěn. Tím jsou definitivně vyloučeny jakékoli nežádoucí kontakty s bránou.

760 tps

tousek spol. s r.o. - Jagellonská 9, 13000 Praha 3
Tel: 00420/222 090 980 I Fax: 00420 / 222 090 989 I E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zajímají Vás naše produkty?
Rádi Vám poradíme!


Telefon: 222 090 980
E-Mail: info@tousek.cz

výběr prospektů

Pull T
LWA
LWS
GTZ
TT
SLIM
SWING X
TURN SERIE
SWING SERIE
TURN 310 UF
SPIN
PASS
LIFT X
FUNK
celkový katalog
malý skládací prospekt

prosím vyplňte údaje

Vaše kontaktní údaje

zpět